משלוח חינם בקנייה מעל 229 ש״ח

הסל שלך

הסל שלך ריק

חורף! איך מתמודדים עם יובש בעור?

חורף! איך מתמודדים עם יובש בעור?

ככל שמזג האוויר מתקרר, האוויר הולך ומתייבש, מה שאומר שהעור צריך סיוע. יובש בעור, כידוע, עלול להתבטא במספר תופעות: אדמומיות, סדקים, תחושה לא נעימה ועוד. עם בוא הסתיו, לקראת עונת החורף, רבים עשויים לסבול מתופעות אלה, ולכן הטיפול בעור בחורף צריך להיות שונה מהטיפול בעור בקיץ.

ישנם מספר גורמים בולטים שהופכים את עונת המעבר של הסתיו ואת החורף לעונות יבשות יותר לעומת הקיץ. האוויר הקר מטבעו מכיל פחות לחות, ולכן כאשר הוא בא במגע עם העור, הוא עשוי לגרום לתופעות יובש. רוחות חזקות עלולות ממש "לקלף" מן העור חלק מהשומנים הטבעיים שלו ולגרום לו להיות יבש יותר. אבל לא רק בחוץ התנאים הופכים יבשים יותר, גם השימוש במזגנים לחימום החדרים גורם לאוויר להיות יבש יותר ולייבש את העור.

כדי לסייע ולטפל בעור בעונה הקרה, מומחי דוקטור עור מציעים 5 שינויים שכדאי לבצע:

1. היזהרו מקרינת השמש דווקא בעונת המעבר
דווקא בסתיו החשיפה לשמש עלולה להיות משמעותית יותר, בשל הירידה במודעות להימנעות מחשיפה לשמש. לכן חשוב להמשיך ולהקפיד על שימוש בקרמי לחות המכילים מסנני קרינה.
2. לחות ושימון הידיים
כמות בלוטות השומן על הידיים נמוכה יותר ממקומות אחרים בגוף, ולכן יש חשיבות לשמירה על הלחות ושימון הידיים בעונה היבשה יותר. למשל שימוש בקרם הידיים הטיפולי של דוקטור עור.
3. הפחיתו צריכת קפאין
בחורף כיף לשתות קפה חם או אפילו שוקו חם על מנת לחמם את הגוף, אך קפאין ידוע כרכיב שעלול לגורם להתייבשות, לכן רצוי להמעיט בצריכתו ולהקפיד על שתייה מרובה של מים.
4. מקלחות חמות
למרות שאין כמו מקלחת חמה לאחר יום קריר ועמוס, מתברר שמים חמים ומקלחות ארוכות וחמות מאד לא מסייעות לעור, להיפך. לשמירת הלחות בעור רצוי לעשות מקלחות פושרות.
5. בחורף ובקיץ - זה לא אותו סוג עור
בעוד שבקיץ העור שלנו עלול להיות לח ושמנוני יותר, הוא עשוי להשתנות בעונה הקרה, לכן מומלץ לסווג את סוג העור בכל עונה ולשנות את צורת הטיפול בהתאם. כך למשל בקיץ, יכול להיות שבשל הלחות, גם אם העור נחשב "יבש"  הוא יתנהג כעור יותר שמנוני וכדאי יהיה להשתמש במוצרים נטולי שומן וקלילים יותר. בחורף, לעומת זאת, מומלץ להעשיר את העור בקרמים עשירים ואינטנסיביים יותר כגון מוצרי סדרת Dry OR או סדרת Deep Hydration.
לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה

Video

Use this section to promote a particular feature with editorial video.

Video

Use this section to promote a particular feature with editorial video.