משלוח חינם בקנייה מעל 229 ש״ח

הסל שלך

הסל שלך ריק

זה הזמן לטפל! הנה 9 עובדות שכדאי לדעת על פיגמנטציה

זה הזמן לטפל! הנה 9 עובדות שכדאי לדעת על פיגמנטציה

כשאומרים פיגמנטציה, כולם מדמיינים את אותם כתמים על העור, בעיקר על עור הפנים, הנוצרים עם השנים והתבגרות העור. הכתמים הללו מהווים פגם אסתטי והמאבק בהם כולל לא מעט טיפולים ותכשירים, שחלקם מבהירים וחלקם מכסים ומטשטשטים. ​אז לטובת מאבק מושכל, הנה 9 עובדות שכדאי מאד לדעת:

 1. כתמי פיגמנטציה נגרמים בעקבות ייצור עודף של מלנין בעור. המלנין נוצר על ידי תאי עור הקרויים מלנוציטים. ישנם מספר סוגי מלנין, כאשר צבע העור נקבע מהתערובת השונה של סוג המלנין בעור וכמות המלנין המיוצרת.
   
 2. ככלל, פיגמנטציה הינה תהליך טבעי כתגובה למצבים שונים כגון חשיפה לשמש, הזדקנות העור וגירוי העור.
   
 3. כל סוג של גירוי העור עלול לגרום לפיגמנטציה. למשל, גם עקיצת יתוש או פצעון אקנה ישאירו אחריהם כתם כהה אם תגרדו אותם ותגבירו את הגירוי.
   
 4. כאשר שמים בושם על העור, האזור המבושם הופך רגיש יותר לקרינת השמש, דבר המקדם פיגמנטציה.
   
 5. חשיפה לזיהום אוויר מעודדת ייצור של מלנין, זאת בשל העובדה שהעור משחרר יותר נוגדי חימצון על מנת להתמודד עם הזיהום. לכן מומלץ להשתמש במוצרים המכילים ויטמין E, כגון מוצרי דוקטור עור, המכילים נוגד חמצון המסייע להגנה על העור.
   
 6. הגורם המשמעותי ביותר לפיגמנטציה הוא חשיפה לקרינת השמש. על כן חשוב להשתמש במסנני קרינה, הפועלים גם נגד קרני UVA וגם נגד קרני UVB.
   
 7. הסיכון לסבול מכתמי פיגמנטציה גבוה יותר אצל בעלי עור כהה.
   
 8. עישון סיגריות מגביר את הסיכון להתפתחות פיגמנטציה, בקרב מי שמעשנים מעל 10 שנים, בעיקר באזור הפנים, שכן עישון, כידוע, גורם להזדקנות מהירה של עור הפנים.
   
 9. להבהרה וטשטוש של כתמי פיגמנטציה רצוי להשתמש במוצרים המכילים מגוון רכיבים שנבדקו ויעילותם הוכחה, כגון תמצית המופקת מקליפה של עץ הבולדו וויטמינים C ו-E שידועים כנוגדי חמצון יעילים.  שילוב הרכיבים הזה נמצא בסרום טיפולי נגד פיגמנטציה של דוקטור עור שהוכח כמסייע בהבהרת כתמים על העור.

  לסיכום, פיגמנטציה היא אמנם תופעה טבעית של העור, אך ניתן בהחלט לנקוט מגוון צעדים על מנת לשמור על העור בריא, כי ברור שעור בריא הוא עור יפה.
לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה