שאלות ותשובות

1. היכן ניתן להשיג את מוצרי דוקטור עור?

את מגוון מוצרי הדרמו-קוסמטיקה של דוקטור עור ניתן למצוא בסניפי הפארם ובבתי המרקחת הפרטיים. מגוון מצומצם יותר משווק בבתי המרקחת של קופות החולים.
את מגוון מוצרי הרחצה וטיפוח הגוף של דוקטור עור ניתן למצוא בסניפי סופר-פארם.

2. האם המוצרים מיועדים לעור רגיש?

כל מוצרי הדרמו-קוסמטיקה של דוקטור עור נבדקו כמתאימים לשימוש לבעלי עור רגיש.

3. מה ההבדל בין מוצרי הטואלטיקה למוצרי הדרמו קוסמטיקה?

מוצרי הדרמו-קוסמטיקה מכילים רכיבים פעילים, המותאמים לצרכניות עם צרכים ייחודיים בטיפוח עור הפנים בעיקר. סדרת הטואלטיקה מונגשת לקהל רחב יותר של צרכניות מבחינת תמהיל המוצרים ומיועדת לרחצה ולטיפוח הגוף.

4. האם המוצרים מכילים פראבנים?

כל מוצרי דוקטור עור אינם מכילים משמרים מסוג פראבנים.

5. האם למוצרים יש תופעות לוואי?

המוצרים של דוקטור עור נחשבים בטיחותיים ונבדקו לשימוש לעור רגיש. יחד עם זאת אפשרי שבמצבים מיוחדים לקוח יפתח רגישות או אלרגיה לאחד הרכיבים. במקרה זה יש לפנות לרופא המטפל על מנת לקבל הדרכה כיצד לפעול וכן למוקד הצרכנים של החברה, בטלפון 1-800-250-255 על מנת לדווח על המקרה.

6. מה ההבדל בין סדרות האנטי אייג'ינג רטיניו ואייג' קומפלקס?

בשתי הסדרות המוצרים מוגדרים אנטי אייג'ינג. כל הקרמים מכילים חומצה אלפא הידרוקסית, הידועה בתרומתה לחידוש מראה העור. חלק מהמוצרים אף מכילים ויטמין C, מיצוי תאי גזע צמחיים וחומצה היאלורונית. 
במוצרים בסדרת רטיניו יש מרכיב נוסף הנקרא רטינול (נגזרת של ויטמין A). רכיב זה ידוע בתרומתו להאצת קצב חידוש תאי העור ולהבהרת כתמים על ידי קילוף טבעי ועדין של השכבות העליונות של העור. במידה והנך בהריון או מניקה יש להיוועץ ברופא לפני השימוש.

 

7. באיזה גיל כדאי להתחיל להשתמש במוצרי אנטי אייג'ינג?

גיל תחילת השימוש במוצרים לעור בוגר, הנקראים גם אנטי אייג'ינג, הינו אינדיבידואלי בהתאם למצב העור. מניסיוננו אנו עדים לנשים, המתחילות להשתמש במוצרים אלו, כבר בתחילת שנות ה-30 לחייהן.

8. האם רטינול מתאים לנשים בהריון?

רכיב הרטינול הינו נגזרת של ויטמין A, ולכן במקרה של נשים בהיריון או נשים מניקות יש להיוועץ עם רופא לפני השימוש.

9. האם יש להשתמש במקדם הגנה עם מוצר שמכיל רטינול?

רכיב הרטינול גורם לקילוף עדין של השכבות העליונות של העור לצורך האצת קצב חידוש התאים. לכן, יש להשתמש בשעות החשיפה לשמש בשילוב עם תכשיר בעל מקדם הגנה SPF15 לפחות. קרם היום מסדרת רטיניו פלוס של דוקטור עור מכיל מקדם הגנה SPF 15.

 

10. מה משמעות המספר ליד ה-SPF?

Sun Protection Factor) SPF) הוא מדד לאורך הזמן שבו התכשיר מגן על העור מפני האדמומיות (כוויות שמש) הנגרמת מקרינת UVB. כמובן שגורמי סביבה כגון, מי ים או בריכה, חול וכו' יכולים לפגום ביעילות ולהוריד את משך ההגנה מהחשיפה לשמש.

 

11. מה זה UVA ו-UVB ומה אומרת התקינה של משרד הבריאות?

UVA הינה קרינה על סגולה A - קרני שמש ארוכות. קרניים אלו חודרות עמוק יותר לעור מקרני ה-UVB והן האחראיות העיקריות לקמטים ולהזדקנות מוקדמת של העור.
UVB קרינה על סגולה B - קרני שמש קצרות. הן בעלות יכולת רבה יותר לגרום כוויות מאשר קרינת UVA. קרניים אלה נחשבות לגורם העיקרי להתפתחות סוגי סרטן עור שונים, ביניהם מלנומה - סרטן העור הממאיר ביותר.

על פי התקינה החדשה של משרד הבריאות משנת 2014 היחס בין תוצאות מידת ההגנה מקרני UVA לבין ערך הSPF- המצוין על האריזה יהיה 1:3 לכל הפחות.

12. אילו קרמים של דוקטור עור מכילים מקדם הגנה?

כל קרמי הלחות ליום של דוקטור עור מכילים מקדמי הגנה מהשמש.

13. אלו מוצרים של דוקטור עור מתאימים לעור שמן

הסדרה הכחולה של דוקטור עור מתאימה לעור שמן או בעייתי. בסדרה מוצרים המשמשים לאיזון עור מעורב עד שמן כמו אל-סבון אלפא קלין סקין וקרם לחות אלפא מילק סקין, ומוצרים התומכים בטיפול באקנה כמו קרם לחות אקו פייס ושפתון טיפולי לשפתיים יבשות וסדוקות אקו ליפ. בנוסף בסדרה מגוון מוצרים לייבוש פגמי עור והסתרתם.

 

14. איך אני מזהה שהעור שלי יבש?

הסתכל/י בראי. אם העור שלך לא מבריק, ויש סימני קמטוטים ואובדן של מיצוק  העור, אם יש לך לעתים תחושת יובש, הרגשת עקצוץ, גרד, הרגשה של "עור מתוח" או אי נוחות וצורך בלחות– יש לך עור יבש.

15. מה זה BB קרם ומה זה CC קרם ומה ההבדל ביניהם?

המונח BB  הוא ראשי תיבות של המונח BLEMISH BALM והוא מעניק תרומה משולשת:
1.  מעניק לחות לעור הפנים
2. מעניק גוון אחיד של העור ומסתיר פגמים- גוון של מייקאפ
3. מעניק הגנה מהשמש - SPF30


CC קרם מכיל, בנוסף ללחות, גוון והגנה מהשמש, גם פפטיד חדשני שהינו רכיב המסייע לפעילות אנטי אייג'ינג.

 

16. מה זה אומר דאודורנט אנטי פרספירנט?

תת-קבוצה של דאודורנטים המכילים רכיבים "נוגדי זיעה". המוצרים האנטי-פרספירנטים מכילים לרוב מלחי אלומיניום, היוצרים במגע עם הזיעה חומר דמוי ג'ל שחוסם את הצינורות של בלוטות הזיעה. 

 

17. למי מיועד דאודורנט ללא אלומיניום?

דאו-דור-F ללא אלומיניום אינו פוגע במנגנון ההזעה הטבעי של העור. למעשה, כל אחד יכול להשתמש בו, בפרט מי שסובל מרגישות לאלומיניום או למתכות אחרות.

18. מה המשמעות של הצבעים בכל אחת מהסדרות?

הסדרה הכחולה - מוצרים לטיפול בעור מעורב-שמן.
הסדרה הוורודה - מוצרי אנטי אייג'ינג.
הסדרה הירוקה – טיפוח הפנים והגוף.
הסדרה הכתומה – מוצרי הגנה מהשמש.
הסדרה האפורה – סדרה לגבר.

19. האם הסרום נגד פיגמנטציה מטפל בכל סוגי הכתמים על העור?

סרום טיפולי לפיגמנטציה (להבהרת כתמי עור) של דוקטור עור, מסייע בהבהרה ובטשטוש של כתמי עור מחשיפה לשמש, גיל, שינויים הורמונליים ועוד.
 

20. האם המוצרים של דוקטור עור נוסו על בעלי חיים?

כל מוצרי דוקטור עור לא נוסו על בעלי חיים.
עפ"י חוק, החל מתאריך 1.1.14, חל איסור על שיווק של תמרוק שבתהליך ייצורו נערך ניסוי בבעלי חיים לאחר תאריך 30.12.12.